Podsumowania,statystyki.

Podsumowanie Roku 2016-LINK

Podsumowanie Piwnej Kompanii w 2015 roku.

Nadszedł czas rozliczeń za poprzedni rok, który był dla nas rokiem wyjątkowym. Pierwszy raz mamy szansę podsumować całe dwanaście miesięcy, nie tylko cztery. Założyliśmy fanpejdża, (czy tak to się pisze?) który na ten czas kula się jak maluch na autostradzie, ale z tendencją do przeistoczenia się w poloneza. Stworzyliśmy nowe strony, które przez wielu z Was nadal nie zostały odkryte, w miarę możliwości rozwijałem Piwną Mapę, którą choć w ostatnim czasie jest w regresie, to w skali całego roku była trzecią najczęściej otwieraną stroną na blogu. Wewnątrz bloga, też się sporo działo choć tego dostrzec nie możecie: porządkowałem wpisy, kategorie, szukałem inspiracji do tworzenia stron, zdjęcia piw (ich tworzenie bywa czasochłonne) zacząłem porządkować wg. ich nazwy dodając także adres bloga tak byście pobierając je na swoje komputery wiedzieli jak się nazywają. Tutaj muszę dodać małą regresję: cały czas marzy mi się stworzenie przewodnika piwnego, który pozwoli Wam dokonywać trafnych wyborów w sklepie. Tak byście stojąc przed półką pamiętali o nas i chcieli sprawdzać czy warto brać dane piwo, a także mieli szansę znaleźć te lepsze. Polecamy się na smartfonach 🙂

Podsumowanie 2015

Dobra teraz trochę prywaty i wynurzeń, zaraz potem dostaniecie garść statystyk! Przez ten rok miewałem chwilę zwątpienia co do sensu publikowania wpisów, czasem zdania cholernie się nie kleją choć piwo jest znakomite, a na końcu i tak nikt tych wypocin nie czyta. Na szczęście kosztowanie nowych piw wciąż sprawia mi radość, nie wygląda by to miało się zmienić i wspólnie ze Smakoszem, czasem z cholernie zarobionym Piwoszem Morawskim, pchamy wózek Piwnej Kompanii do przodu. Tutaj także duży ukłon dla mojej niewiasty, która mnie do tego motywuje!

Przechodząc do meritum…w paru grafikach starałem się zawrzeć wszystko co najważniejsze w mijającym roku mogą pokazać statystyki. Skupiłem się tylko i wyłącznie na naszym blogu, wszelkich podsumowań dotyczących polskiego craftu jest pełno wokół, nie będę powielał roboty. Jedynie co zamierzam to napisać felieton w tej sprawie, ale o tym kiedy indziej. Zatem zapraszam 🙂

Pochodzenie piw. Piwnakompania.wordpress

 W sztukach jest to odpowiednio:

-Polska 95 piw, Niemcy 11 , Czechy 10 , Wlk.Brytania 12 , Belgia 7 , Reszta Świata 10. Łącznie 145 piw miało premierę w zeszłym roku na blogu.

Roczny wykaz...piwnakompania.wordpress.com

Linie trendu, które widoczne są na wykresie znakomicie oddają parę ciekawych spraw: w kwietniu widać wzrost kosztowanych piw zagranicznych, stało się tak głównie za sprawą trunków otrzymanych od Bester Freunda. W połowie roku, w czasie mojej sesji letniej, a także nieobecności Smakosza widać wyraźny spadek publikacji na blogu, zwłaszcza jeśli porówna się czerwiec do lipca w czasie, którego wspólnie na wakacjach recenzowaliśmy trunki. Natomiast ogromna różnica w ilości skosztowanych piw zagranicznych między lipcem, a sierpniem to zasługa tygodnia brytyjskiego w Lidlu i naszej letniej, tygodniowej ofensywy związanej z codzienną publikacją opisu. Schyłek roku to już czas polskich piw rzemieślniczych, którym oddajemy wiele stron w ostatnim czasie. Inaczej aniżeli na początku roku, w czasie wiosny gdy byliśmy w pełni tworzenia cyklu ,,Niedziela ze szwagrem„. Ogólny widoczny trend jest taki, że wchodzimy w czas zwiększonej ilości publikacji polskich piw, zwłaszcza tych rzemieślniczych. Czy taka proporcja, w odniesieniu do piw zagranicznych, Was zadowala?

Najczęściej...piwnakompania.wordpress

Co ciekawe w zeszłym roku najpopularniejszym wpisem była Perła. Tuż za nim uplasowało się Leffe Royale, duże zainteresowanie było widoczne zwłaszcza w grudniu. Zapewne stało się tak za sprawą Biedronki, która w świątecznym czasie wprowadziła do sprzedaży ten trunek. Tylko dwa z pięciu piw zostały opublikowane w roku 2015, pozostałe trzy miały swą premierę zaraz po rozpoczęciu działalności bloga w sierpniu 2014 roku.

Strony...piwnakompania.wordpress

W tym rankingu nie brałem pod uwagi archiwum, które dla WordPressa jest jedną wielką całością i nie rozróżnia dokładnych kategorii czy wpisów. Na szczęście poszczególne strony już tak. Szczególnie ciesze się z pozycji ,,Piwnej Mapy„, o której już wspominałem wcześniej. Nie wiele przegrywa z ,,Piwnym Alfabetem„, który jest kompletnym kompendium tego co na blogu już się ukazało. Jeśli ktoś z Was miałby pomysł, które piwo, miasto powinno zostać opisane wpierw, proszę o kontakt. Liczę na to, że uda się w tym roku z większą częstotliwością publikować ,,Piwne Telegramy” , wszystko jednak zależy od Piwosza, który na ten czas dużo pracuje.

Ogólne statystyki...piwnakompania.wordpress

W całym mijającym roku blog odwiedziło 5896 gości, którzy wyświetlili 18706 stron, co daje 3,17 strony na osobę. Niezmiernie cieszę się z takiej ilości, pierwszy pełny rok możemy zaliczyć do udanych! Chociaż jest powód do niepokoju, o którym powiem już teraz. Mianowicie od początku roku do kwietnia liczba wyświetleń utrzymywała się na poziomie około 2400. Paradoksalnie od czasu założenia fanpejdża (naprawdę chce wiedzieć czy tak się to piszę) liczba wyświetleń uległa zmniejszeniu, gdyż następne trzy miesiące to liczba wyświetleń utrzymująca się na poziomie około 1800. Ogromne tąpniecie nastąpiło w sierpniu, najpewniej w związku z wyjazdami wakacyjnymi, gdyż liczba wyświetleń wyniosła tylko 912…pozostałe miesiące stanowiły dla nas odbicie, ale maksymalny pułap jaki osiągnęliśmy zdarzył się w październiku i wynosił 1372 wyświetlenia. Nie ukrywam, że cieszyłbym się jeśli za rok mógłbym zrobić podobne podsumowanie z większymi wartościami liczbowymi. Wszystko także w Waszych rękach! Zachęcam Was do dzielenia się postami na facebooku, komentowaniu czy lajkowaniu.

Kraje_piwnakompania.wordpress

Na koniec jeszcze zobaczcie skąd pochodzi największa ilość czytelników. Trzeba przyznać, że w pierwszej piątce państw (oprócz Polski) znajdują się największe skupiska Polaków poza granicami kraju. Wygląda na to, że czyta nas także Polonia, którą serdecznie pozdrawiamy!

Rodzynki_piwnakompania.wordpress.com 2

P.S Nasza sława sięga co raz dalej, jesteśmy na obu półkulach. Chociaż naprawdę zastanawiam się jak będąc Koreańczykiem można trafić na naszego bloga…jakieś pomysły? 🙂

Zapraszam do udostępniania na facebooku!

Wielkopolski Piwosz 7.01.2016 

Blog o piwie kraftowym.

%d blogerów lubi to: