Jasumi z browaru DeerBear

  • Parametry: 13,1 % Blg., 5.1 % alk., odczucie goryczy: 2,5/5
  • Browar DeerBear: Jasumi.
  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Cena: ~8,5 zł.
  • Kupione: Galeria Alkoholi Podolany, Poznań.

Pierwsze wrażenie: przybiera postać przyjemnego dla oka. Piana początkowo wzburza się solidnie, ale raptownie zmniejsza się jej powierzchnia i tylko drobna jej część osiada na środku piwa. Barwa brzoskwiniowa, delikatnie mętna pochłania otaczające światło.

Aromat: nad taflą trunku unosi się się słodkawa, tropikalna i delikatnie limonkowa woń. Przy mocniejszym wczuwaniu się w zapach faktycznie wychodzi jaśmin, ale nie jest on tak intensywny jak w Spring Fever. I co najważniejsze zapach wciąga, staje się nawet mnie lekko uzależniać od siebie, jest maksymalnie przyjemny i letni. Po raz kolejny ten wiosny zdaje mi się, że czuje forsycję, a nawet ich zagłębie. Kwieciste nuty rządzą piwem i tylko czasem pozwolą ulecieć chmielowym grejpfrutom czy słodowym smaczkom.

jasumi_piwnakompania.wordpress.com

Smak: początkowo atakuje mnie orientalne liczi i jego słodycz, filigranowa mętność i limonka, a dopiero po chwili nadchodzi czas na mocniejsze wejście goryczy. Nie jest ona jednak arcy-wściekła, a raczej dopasowana w sam raz do całości. W ustach panuje odczucie słodowej pełni, piwo nie jest wodnite, a mnogość smaków nie zostawia czasu na nudę. Cudnie pijalne i lekkie choć na końcu powoduje uczucie szumu, który jednak ustępuje pod naporem kwiecistości.

Podsumowanie: zdecydowanie mocna propozycja na lato, coś nie banalnego i wyróżniającego się na tle konkurencji. Dobra robota!

jasumi_piwnakompania.wordpress.com 2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s