Festyn Piwa Rzemieślniczego-Poznań 20-23.11.2014

Festyn Piwa Rzemieślniczego-Poznań 20-23.11.2014

P1240958a

W miniony weekend 20-23 listopada w Poznaniu w Galerii MM w głównym holu miał miejsce ,,Festiwal Piwa Rzemieślniczego”. Stoiska tworzyły jeden krąg na, którym stały różne lokalne nigdy wcześniej przeze mnie nie widziane piwne cudeńka. Można było w między czasie spróbować ,,Miłosławia niefiltrowanego” z kija oraz inne trunki z browaru w Miłosławiu w tym wszelakie ,,Fortuny”. Obsługa zacnego stoiska była bardzo uprzejma i otwarta na wszelakie pytania dotyczące wystawianych piw. Po rozmowie ze sprzedającymi właśnie wybrałem trzy piwa, które zostały mi przez nich polecone jako najlepsze z wybranych przeze mnie do kupienia. Są to:

-,,Darz Bór” oraz ,,Viva Hell” z browaru Gościszewo

-,,Połczyńskie Słodowe” z browaru Fuhrmann

P1240978aP1240957a

Zostałem również poczęstowany przez sprzedającego piwem, które specjalnie dla mojego kosztowania zostało otwarte. Rzecz nie tak często spotykana! Za namową Pana prowadzącego wziąłem również udział w specjalnie przygotowanym na tę okazję quizie. Moimi rywalami byli aż dwaj inni szlachetni i przyjacielscy przeciwnicy, którzy jak się później okazało pochodzą z Witnicy( producent piwa np. Lubuskiego). Po odpowiedzeniu na 20 trudnych i nie rzadko podchwytliwych pytań został podany werdykt. Niniejszym okazałem się zwycięzcą. W nagrodę mogłem wybrać piwo z kija tak więc pospiesznie poprosiłem o ,,Miłosławia niefiltrowanego”(zdjęcie poniżej). Był on znakomitym zwieńczeniem trudu podjętego przeze mnie w czasie quizu oraz czasem do pogadania z przyjacielskimi uczestnikami quizu z, którymi odbyłem bardzo sympatyczną rozmowę. Polecam każdemu kto tylko będzie miał okazję by skosztował tego piwa tworzonego z należytą pasją wielkopolskich ziem.

P1240991aP1240986a

Co ciekawe na kramie można było również zakupić kosmetyki zrobione na bazie…piwa. Nie od dziś chodzą legendy rozpowszechniane drogą ustną jak i medialną iż piwo znakomicie wpływa na odnowę włosów, ale tym raz ktoś przedsiębiorczy postanowił to wykorzystać i sprzedawać owe produkty. Można było kupić piwny olejek do kąpieli, piwny szampon, piwną odżywkę do włosów czy piwną pianę do kąpieli. Do wyboru również były piwne maseczki do twarzy,żele pod prysznic i mydło. Od teraz piwo może również dbać o nasz wygląd od zewnątrz(mięsień piwny będzie zachwycony!), a nie tylko muskać przełyk i wabić zmysły wspaniałymi aromatami.

P1240959aP1240983a

Po godzinie 16 zaczynał się wykład założycieli Browaru Gzub, którzy w sposób klarowny mową ojczystą promowali swoje niebanalne przedsięwzięcie. W czasie wykładu zebrana publika dowiedziała się iż piwo obecnie przez nich produkowane na bazie kontraktu powstaje w zaprzyjaźnionym belgijskim browarze w Brasserie de Bastogne, które następnie sprowadzane jest do Polski. Ze względu na odległość nie są w stanie doglądać swego piwnego dzieła gdy najdzie na to ochota. Najczęściej robią to w momencie butelkowania i napełniania kadzi. Jednak w przyszłym roku ma się to zmienić. Jan i Wiktor Staszewscy zamierzają ruszyć z produkcją w Annopolu, maleńkiej wsi nie daleko Środy Wielkopolskiej w, której od dwóch lat odbywa się ,,Festiwal Piw Rzemieślniczych”. Planowane rozpoczęcie produkcji datują na II kwartał 2015 roku. Zapraszamy już wtedy na relację z odwiedzin u nich w browarze. Ich zapał i fascynacja dają się udzielić w czasie rozmowy już po wykładzie. Obecna produkcja browaru wynosi(mam nadzieję, że dobrze pamiętam!) 3500 litrów.  Zwiększenie mocy produkcyjnych jest jak najbardziej możliwe, gdy zajdzie taka możliwość Chłopacy będą mogli dostawić kolejne tanki z ich piwnym dziełem. W trakcie rozmowy opowiadają również o swoich początkach związanych z produkcją piwa i pierwszymi odwiedzinami w browarze w, którym obecnie ich piwo powstaje. Gdy jeszcze nie posiadali zbyt rozległej wiedzy udali się do tegoż piwowara, który z pasją poświęcił im ponad 40 minut gdy miał tylko zaplanowane 5. Opowieści okraszone są zabawnymi wspomnieniami co tylko potęguje wrażenie ich wiedzy i oddania się tym czym się zajmują. W Poznaniu produkty z pod szyldu ,,Gzuba” można kupić w sklepie: ,,Świat Piw” na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Głogowskiej, w ,,Centrali Piwnej” na ulicy Mickiewicza albo w Pubie ,, Piwna Stopa” na ulicy Szewskiej 7.

Trzymamy kciuki za dalszy pomyślny rozwój wypadków!

P1240998a

Wielkopolski Piwosz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s